Krótkowzroczność to szybciej rozwijająca się wada wzroku. Poza skłonnościami genetycznymi, pojawia się i rozwija jako wada nabyta wskutek dużej ilości patrzenia blisko bez przerw. Badania pokazują że krótkowzroczność rozwija się szybciej w krajach wysokorozwiniętych, w których dzieci i młodzież dużo czyta, często używając do tego multimediów: komputerów, tabletów, czy telefonów komórkowych.

Problemem jest tempo wzrostu krótkowzroczności szacuje się że w 2050 roku co druga osoba będzie krótkowidzem! Pojawiająca się krótkowzroczność u dzieci, potrafi bardzo szybko się pogłębiać nawet o kilka dioptrii. Wysoka krótkowzroczność poza ogromnymi utrudnieniami w funkcjonowaniu zwiększa ryzyko powikłań w postach odwarstwień siatkówki, czy zwiększonego występowania jaskry.

O przyczynach powstania krótkowzroczności wiemy już dużo, ale też dziś możemy zrobić znacznie więcej dla krótkowzrocznych dzieci i młodzieży korzystając z najnowszych metod wpływania na tempo jej wzrostu.

Mamy dziś szereg rozwiązań dla hamowania rozwoju krótkowzroczności. W ofercie Bystre Oczy szkła okularowe MIO CONTROL i MIO SMART, a także soczewki kontaktowe MiSight.

Zapisz się z dzieckiem na badanie wzroku w Bystre Oczy i zapytaj specjalistę o metody zapobiegania szybkiemu rozwojowi krótkowzroczności.